Останнім часом трекові світильники набули популярності, оскільки характеризуються надійністю, практичністю та зручністю. На відміну від звичайних, їх можна направляти на конкретні місця, акцентуючи увагу на тих чи інших зонах. Звичайні та вбудовувані трекові світильники активно використовують не тільки в магазинах, торгових точках, кафе, ресторанах і клубах, а також і для дому.
Конструкційні особливості трекового освітлення
В основі будь-якої трек системи освітлення лежить принцип вільного переміщення світильника вздовж планки (провідника). Це дає можливість гнучко налаштовувати прилад з урахуванням завдання. Усередині шинопроводу приховано розташовується електричний кабель, що дуже зручно. У системі трекового освітлення можна встановлювати кілька плафонів, завдяки чому за необхідності можна додати декілька штук.
Що стосується конструкції, то трекова система містить такі елементи: світильники, центральний шинопровід, підвіс, струмопровід, конектор і заглушки. Під час монтажу використовуються додаткові компоненти, включно з внутрішніми і зовнішніми стиками, поворотними кутами, Т-подібним, L-подібним і Х-подібним конектором. Усі шинні світильники збираються за допомогою супортів (кронштейни кріплення) і шинопроводу в єдиний комплекс.
Головні переваги трекових світильників
Сьогодні трекінгові світильники можна знайти не тільки у сфері розваг, а також в офісах, кінотеатрах, готелях, приватних будинках і квартирах. До головних переваг таких приладів освітлення відносять:
адаптивність і функціональність, що дає змогу встановлювати їх у найрізноманітніших типах приміщень;
великий вибір варіантів дизайнерського виконання, оскільки світильники відрізняються габаритами, формою, видами оздоблення;
енергоефективність, оскільки найчастіше трекове світло створюється за допомогою LED елементів;
простота в установці, а також обслуговуванні, що знижує витрати при експлуатації приладів.
Встановити рейкові світильники можна незалежно від типу стелі і варіантів її виконання, оскільки кріплення виконується за допомогою спеціальних елементів.
Види трекових систем
Сучасні виробники випускають найрізноманітніші за типом і формою трек-системи, що дає змогу вибрати ту модель, яка підходить найкраще з урахуванням усіх чинників. За напругою 220v вони діляться на такі:
Однофазні. Прилад освітлення, який можна легко встановити у звичайній квартирі, приватному будинку, офісі або ресторані.
Трифазні. Таке трекове освітлення управляється відразу 3-ма групами освітлення, тому часто встановлюється в місцях з великою кількістю приладів. Під час монтажу потрібні поглиблені знання в галузі електротехнічної безпеки.
Якщо говорити про конструкційні особливості, то за типом шинопроводу трекові стельові світильники діляться на такі модифікації:
Механічні. Виконані в класичній П-подібній формі, де фіксація виконується за допомогою адаптера, що притискає світильник до нижньої площини рейки. Такий трекерний світильник зручний тим, що під час фіксації автоматично виконується пружинний контакт клем.
Магнітні. Мають аналогічну П-форму, проте адаптери в такому варіанті виконання не притискаються за допомогою пружини, а втоплюються цілком завдяки примагнічуванню. Для цього використовується спеціальна пластина, до складу якої входять три шари: центральний (мідна шина), зовнішній (з алюмінію, що контактує з адаптером) і внутрішній (з неодимового магніту).
Варто додати, що за способом монтажу трекові системи за допомогою додаткових елементів або завдяки конструктивній особливості поділяються на накладні, вбудовані та підвісні, на що також необхідно звертати увагу під час вибору.
Як вибрати трекові світильники правильно?
Збираючись купити трекові системи освітлення, слід враховувати напругу, на яку розрахований струмопідвідний конектор. У продажу представлені варіанти з лінійними/високовольтними (220В) модифікаціями, а також низьковольтними (10; 12; 24; 36; 48 В) варіантами виконання. Вибір світильника на рейці залежить від кількох чинників, включно з функціональними вимогами, естетичними уподобаннями та бюджетом. Важливо врахувати наступне:
Мета освітлення. Підсвічування певної області в приміщенні (акценти) або створення загального освітлення.
Тип трекової системи. Існують трекові лампи, які відрізняються способами під'єднання і числом треків на шині.
Варіант ламп. LED, галогенні, енергозберігаючі, а також яскравість, колірна температура, кут освітлення.
Дизайнерський стиль. Вибирайте трекові лампи, які відповідають конкретному інтер'єру. Вони повинні гармоніювати із загальним стилем приміщення і не вибиватися із загального візуального концепту.
Розміри та форма. Габарити треку для світильників мають відповідати площі приміщення.
Можливість регулювання і повороту світильників. Дає змогу змінювати напрямок світла і підлаштовувати освітлення під мінливі потреби.
Хороші трек-світильники можуть бути різної цінової категорії, проте обирати слід тільки моделі, якість яких підтверджується сертифікатами та іншими документами.
Де купити трекові світильники в Україні?
Щоб придбати вбудований або накладний трековий світильник, звертайтеся в нашу компанію "Твоє Світло", яка пропонує широкий асортимент трекінгового світла. Ми співпрацюємо з провідними вітчизняними та зарубіжними виробниками, що дає змогу знайти найбільш підходящий варіант для кожного.